0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Dažniausiai užduodami klausimai

 
1. Kas yra bambuko grindys?

Atsižvelgiant į tai, kad bambukas iš tikrųjų yra viena sparčiausiai pasaulyje augančių žolių, grindų gamybos technologija skiriasi ir tuo pačiu yra unikali, palyginti su medienos apdirbimo technologija. Naudojant originalią bambuko grindų gamybos įrangą, bambuko žaliava perdirbama į atskiras bambuko juostas. Atsižvelgiant į bambuko grindų tipą, taikant atskirą technologiją pagaminamos masyvo, trisluoksnės arba daugiasluoksnės bambuko grindų lentos su įvairių tipų apdaila ir skirtinga konstrukcija grindims kloti.

2. Kaip gaminamos bambuko grindys? Nuėmus bambuko derlių, išorinis sluoksnis (žalia odelė) pašalinamas, o kiekvienas kotelis supjaustomas išilgai juostelėmis. Išgaunama vadinamoji bambuko filė. Išlenkta bambuko filė nulukštenama palei išorinius kraštus siekiant suplokštinti, surišama į atskirus ryšulius ir taip paruošiama toliau džiūti. Svarbu tai, kad ruošiant žaliavą visos gaunamos atliekos neišmetamos, o priešingai – tausojant ir saugant gamtą naudojamos kitai bambuko grindų rūšiai, vadinamosioms apdoroto pluošto bambuko grindims, gaminti. Suplokštintos bambuko juostelės ryšuliais išdžiovinamos siekiant iš bambuko pašalinti natūralią drėgmę ir verdamos. Po šio gamybos etapo bambuko juostos tampa paruoštos klijuoti, iš jų gaminamos ypač patvarios plokštės, tinkamos grindų dangoms. Per baigiamąjį gamybos etapą, t. y. presavimą, bambukas tampa ypač patvarus ir taip paruošiamas galutinei apdailai ir konstrukcijai formuoti. Kad bambuko grindis kloti būtų kuo lengviau, atitinkamai padaromi įlaidų / išdrožų elementai arba užrakto sistema.
 
3. Kuo skiriasi horizontalaus ir vertikalaus pluošto bambuko grindys? Vienintelis skirtumas tarp horizontalaus ir vertikalaus pluošto bambuko grindų lentelių yra jų išvaizda. Horizontalaus pluošto kryptis yra pagal lentelės plotį, nes bambuko juostelės prieš klijuojant paguldomos savo plokštuma. Vertikalaus pluošto lentelės, skirtingai nuo horizontalaus pluošto lentelių, gaminamos bambuko juosteles sustatant ant šono, todėl pluošto juostelės lentelėje tampa žymiai siauresnės.
4. Kuo skiriasi natūralaus ir karbonizuotas bambukas? Paprastai apibūdinant bambuko grindis išskiriamos dvi pagrindinės bambuko grindų spalvos: natūrali ir tamsinta, arba karbonizuota. Natūralus bambukas yra šviesiai gelsvos, gintaro spalvos, suteikia interjerui šviesumo. Karbonizuotas bambukas, skirtingai nuo natūralios bambuko spalvos, pasižymi dūminiu karameliniu atspalviu, jis išgaunamas ilgiau verdant, paverčiant likutinius bambuko krakmolus karamele. Svarbu paminėti tai, kad lyginant vertikalios ir horizontalios struktūros bambuko grindis natūralus bambukas yra šiek tiek tvirtesnis nei karbonizuotas bambukas, tačiau savo tvirtumu neprilysta apdoroto pluošto (masyvo) bambuko grindims. Šios rūšies grindims spalva visiškai neturi įtakos nei patvarumui, nei tvirtumui. Siekiant pasiūlyti šiandienos rinkai platesnį produkcijos asortimentą, be dviejų pagrindinių bambuko grindų spalvų, bambuko grindys gali būti apdorotos ir kitomis spalvomis naudojant laką, alyvą arba kartu sujungiant natūralaus ir karbonizuoto bambuko spalvas.
5. Kodėl rinktis bambuko grindis yra ekologiškai atsakinga? Vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių bambuko grindų patrauklumą, yra ekologiškumas ir aplinkos tausojimas. Kiekvieno atskiro bambuko augalo derliaus nuėmimas nedaro žalos gamtai, nes tai yra vienas sparčiausiai augančių augalų pasaulyje. Be to, gamybos proceso metu susidaro labai mažas medžiagos atliekų kiekis, ir jis maksimaliai sunaudojamas gaminant grindis. Galbūt todėl grindų gamybos pramonėje bambuko grindų danga pristatoma kaip atsinaujinantis ir ypač tvarus grindų dangų gamybos resursas.
6. Kokio tipo klijai naudojami laminuojant? Naudojami aukštos kokybės klijai „Dynea“, pagaminti Norvegijoje, kurių emisijos lygis yra 0,038 mg/l (pagal reikalavimus šis lygis turi būti mažesnis nei 1,5 mg/l). Tai neviršija Europos statybos standarto E1 klasės reikalavimų.
7. Ar bambuko masyvo grindys yra atsparios įbrėžimams, įlenkimams kitiems nedideliems grindų pažeidimams? Bambuko grindų atsparumas įbrėžimams ir kitiems pažeidimas yra skirtingo lygio. Tai priklauso nuo pasirinktos bambuko grindų rūšies. Vertikalios ir horizontalios struktūros natūralios ir karbonizuotos grindys yra pakankamai elastingas gaminys, kuris, kaip ir bet kurios medinės grindys, susibraižys, jeigu jų nesaugosite. Atsižvelgdami į klientų poreikį turėti patvarias kietmedžio tipo grindis, išskirtinai siūlome tik apdoroto pluošto (masyvo) bambuko grindis. Apdoroto pluošto bambuko grindys, dėl individualios struktūros prilygstančios kietmedžiui, padengtos ir įbrėžimams atspariu sluoksniu. Tai specialus apdailos sluoksnis, pridedamas siekiant padidinti paviršiaus atsparumą įbrėžimams, įlenkimams ir kitiems mažiems pažeidimams. Tačiau tai nereiškia, kad nebūtina saugoti ir prižiūrėti šios rūšies bambuko grindų. Mūsų grindys turėtų būti valomos ir prižiūrimos taip pat atidžiai, kaip ir bet kurios kitos grindys.
8. Ar įmanoma atnaujinti bambuko grindis? Tai priklauso nuo bambuko grindų rūšies. Tik bambuko masyvo grindys gali būti atnaujinamos nuo 1 iki 3 kartų. Apdoroto pluošto (masyvo) bambuko grindys, atsižvelgiant į lentos storį ir grindų klojimo būdą, gali būti atnaujinamos iki 3 kartų. Trisluoksnės apdoroto pluošto bambuko lentos dėl nedidelio viršutinio apdoroto pluošto bambuko sluoksnio gali būti atnaujintos tik 1 kartą.
9. Kaip klojamos bambuko grindys? Bambuko grindys, kaip ir tradicinės kietmedžio masyvo grindys, gali būti klojamos kaip plūdriosios grindys, taip pat prikalant grindis prie lagių ar tiesiog klijuojant grindis prie pagrindo. Pastarąjį būdą rekomenduojame kaip geriausią siekiant išvengti grindų nestabilumo, norint geresnės patalpos garso izoliacijos ar tiesiog atsparumo didesniems aplinkos sąlygų svyravimams.
10. Ar aš turėčiau naudoti vašką bambuko grindų priežiūrai? Niekada nenaudokite nei vaško, nei kitų cheminių priemonių bambuko grindų paviršiams prižiūrėti. Įvairių rūšių bambuko grindys geriau nusivalys ir blizgės, jeigu jas nupurkšite ir nuvalysite grindims skirta šluoste.
11. Ar bambuko grindys plečiasi ? Bambuko grindys yra stabilios, todėl nesiplečia ir nesusitraukia nuo perteklinės ar nepakankamos drėgmės. Tačiau praktika rodo, kad plėtimosi tarpo (ne mažesnio nei 10 mm) vis dėlto reikia.
12. Ar apdoroto pluošto bambuko grindys tinkamos, jei įrengtas grindinis šildymas ? Tinkamos dėl itin aukšto šilumos laidumo. Rekomenduojama palaikyti 40–60 proc. santykinę oro drėgmę. Jeigu santykinė oro drėgmė mažesnė, rekomenduojama naudoti oro drėkintuvus. Esant įjungtam šildymui, kaip ir visų medinių grindų atveju, bambuko grindų paviršiaus temperatūra turi būti ne didesnė nei 27 °C.
13. Ar galima bambuko grindis kloti virtuvėje? Taip, visos mūsų bambuko grindų dangos yra labai universalios ir gali būti klojamos virtuvėje. Bambuko grindų danga yra labai stabili ir patvari, todėl yra atspari nedideliems temperatūros ir drėgmės svyravimams, kurie yra tikėtini tokioje patalpoje kaip virtuvė.
14. Ką reiškia patvarumas ir stabilumas? Patvarumas nurodo faktinį medienos kietumą ir atsparumą įlenkimams ir įbrėžimams. Bambukas pasižymi tokiu pat kietumu, kaip ir kietasis klevas, kuris yra standartinis lyginamasis matas grindų pramonėje. Stabilumas susijęs su natūraliu plėtimusi ir susitraukimu, esant skirtingoms klimato sąlygoms. Bambukas yra 25 proc. stabilesnis nei raudonasis ąžuolas.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Tik būtini Išvalyti slapukus ir išeiti