0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Dažniausiai užduodami klausimai

 
1. Kas yra bambuko grindys?

Atsižvelgiant į tai, kad bambukas iš tikrųjų yra žolė, kaip viena iš sparčiausiai augančių augalų pasaulyje, grindų gamybos technologija yra skirtinga ir tuo pačiu unikali lyginant su medienos apdirbimo technologija. Originalios bambuko grindų gamybos įrangos pagalba, bambuko žaliava perdirbama į atskiras bambuko juostas, kurios priklausomai nuo bambuko grindų tipo, taikant atskirą technologiją, pagamina masyvo, trisluoksnes ar daugiasluoksnes bambuko grindų lentas su įvairių tipų apdaila bei skirtinga konstrukcija grindų klojimui.

2. Kaip gaminamos bambuko grindys? Nuėmus bambuko derlių, išorinis sluoksnis (žalia „odelė") pašalinamas, o kiekvienas kotelis supjaustomas išilgai juostelėmis. Išgaunama taip vadinama bambuko "filė". Išlenkta bambuko „filė" nulukštenama palei jos išorinius kraštus, siekiant jas suplokštinti, surišama į atskirus ryšulius taip paruošiant tolesniam džiovinimo procesui. Svarbu tai, kad žaliavos paruošimo metu visos gaunamos atliekos nėra išmetamos, o priešingai, tausojant gamtą bei išsaugojant ekologiją, panaudojamos kitos bambuko grindų rūšies, taip vadinamų "apdoroto pluošto bambuko grindų", gamyboje. Suplokštintos bambuko juostelės ryšuliais išdžiovinamos, siekiant pašalinti iš bambuko natūralią drėgmę, ir verdamos. Po šio gamybos etapo bambuko juostos tampa paruoštos suklijavimui, iš kurių gaminamos tvirtos bei ypač patvarios plokštės, tinkamos grindų dangoms. Baigiamojo gamybos - presavimo - etapo metu, bambukas įgauna ypatingą patvarumą ir taip yra paruošiamas galutiniai apdailai bei konstrukcijos formavimui. Siekiant kuo labiau palengvinti bambuko grindų klojimą, atitinkamai padaromi įlaidų / išdrožų elementai, ar užrakto sistema.
3. Kuo skiriasi horizontalaus ir vertikalaus pluošto bambukinės grindys? Vienintelis skirtumas tarp horizontalaus ir vertikalaus pluošto bambuko grindų lentelių yra jų išvaizda. Horizontalaus pluošto kryptis yra pagal lentelės plotį, kadangi bambuko juostelės prieš klijavimą yra paguldomos savo plokštuma. Vertikalaus pluošto lentelės, skirtingai nuo horizontalaus pluošto lentelių, yra gaminamos prieš klijavimą bambuko juosteles sustatant ant šono, todėl pluošto juostelės lentelėje tampa žymiai siauresnėmis.
4. Kokie yra skirtumai tarp natūralaus ir karbonizuoto bambuko? Paprastai apibūdinant bambuko grindis yra išskiriamos dvi pagrindinės bambuko grindų spalvos: natūrali ir tamsinta, kitaip vadinama karbonizuota. Natūralus bambukas pasižymi šviesiai gelsva, gintaro spalva, taip savo išvaizda suteikdamas interjerui šviesumo. Karbonizuotas bambukas, skirtingai nuo natūralios bambuko spalvos, pasižymi dūminiu karameliniu atspalviu, kuris yra išgaunamas ilgesnio virimo proceso metu paverčiant likutinius bambuko krakmolus karamele. Svarbu paminėti tai, kad lyginant vertikalios ir horizontalios struktūros bambuko grindis, natūralus bambukas yra šiek tiek tvirtesnis nei karbonizuotas bambukas, tačiau savo tvirtumu neprilystantis apdoroto pluošto (masyvo) bambuko grindims. Šios rūšies grindims spalva visiškai neturi įtakos nei jų patvarumui nei tvirtumui. Siekiant pasiūlyti šiandienos rinkai platesnį produkcijos pasirinkimą, be dviejų pagrindinių bambuko grindų spalvų, bambuko grindys gali būti apdorotos ir kitomis spalvomis lako, alyvos pagalba ar kartu sujungiant natūralaus ir karbonizuoto bambuko spalvas.
5. Kodėl bambuko grindys yra ekologiškai atsakingas pasirinkimas? Vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių bambuko grindų patrauklumą – ekologiškumas bei aplinkos tausojimas. Kiekvieno atskiro bambuko augalo derliaus nuėmimas nedaro žalos gamtai išlikdamas vienu sparčiausiai augančių augalų pasaulyje. Be to, gamybos proceso metu susidaro labai mažas medžiagos atliekų kiekis, kuris maksimaliai sunaudojamas grindų gamyboje. Gal todėl grindų gamybos pramonėje, bambuko grindų danga yra pristatoma kaip atsinaujinantis ir ypač tvarus grindų dangų gamybos resursas.
6. Kokio tipo klijai naudojami laminavimo proceso metu? Naudojami aukštos kokybės „Dynea" klijai, pagaminti Norvegijoje, kurių emisijos lygis yra 0,038 mg/l, tuo tarpu, kai reikalavimas yra mažiau nei 1.5mg/l. Tai neviršija Europos statybos standarto E1 klasės reikalavimų.
7. Ar bambuko masyvo grindys yra atsparios įbrėžimams, įlenkimams ar kitiems nedideliems grindų pažeidimams? Bambuko grindų atsparumas įbrėžimams ir kitiems pažeidimas yra skirtingo lygio. Tai priklauso nuo pasirinktos bambuko grindų rūšies. Vertikalios bei horizontalios struktūros natūralios bei karbonizuotos grindys yra pakankamai elastingas produktas, kuris kaip ir bet kurios medinės grindys bus subraižytos, jeigu jų nesaugosite. Atsižvelgdami į klientų poreikį turėti patvarias, kietmedžio tipo grindis mes išskirtinai siūlome tik apdoroto pluošto (masyvo) bambuko grindis. Apdoroto pluošto bambuko grindys, be savo individualios struktūros prilystančios kietmedžiui turi ir įbrėžimams atsparų sluoksnį. Tai specialus apdailos sluoksnis, pridedamas, siekiant padidinti paviršiaus atsparumą įbrėžimams, įlenkimams ir kt. minimaliems pažeidimams. Tačiau tai nereiškia, kad nėra būtina saugoti bei prižiūrėti šios rūšies bambuko grindis. Mūsų grindys turėtų būti valomos ir prižiūrimos taip pat atidžiai, kaip ir bet kurios kitos grindys.
8. Ar įmanoma atnaujinti bambuko grindis? Priklausomai nuo bambuko grindų rūšies. Tik bambuko masyvo grindys gali būti atnaujinamos nuo 1 iki 3 kartų. Apdoroto pluošto (masyvo) bambuko grindys, priklausomai nuo lentos storio bei grindų klojimo būdo, gali būti atnaujinamos iki 3 kartų. Apdoroto pluošto trisluoksnės bambuko lentos dėl nedidelio, viršutinio apdoroto pluošto bambuko, sluoksnio gali būti atnaujintos tik 1 kartą.
9. Kaip klojamos bambuko grindys? Bambuko grindys kaip ir tradicinės kietmedžio masyvo grindys gali būti klojamos „plaukiojančiu" būdu, taip pat prikalant grindis prie lagių ar tiesiog klijuojant grindis prie pagrindo. Pastarasis klojimo būdas mūsų rekomenduojamas kaip geriausias, siekiant išvengti grindų nestabilumo, norint geresnės patalpos garso izoliacijos ar tiesiog atsparumo didesniems aplinkos sąlygų svyravimams.
10. Ar aš turėčiau naudoti vašką bambuko grindų priežiūrai? Niekada nenaudokite nei vaško, nei kitų cheminių gaminių bambuko grindų paviršių priežiūrai. Įvairių rūšių bambuko grindys geriau nusivalys ir blizgės, jeigu jas nupurkšite ir nuvalysite grindims skirta šluoste.
11. Ar bambukinės grindys plečiasi, „vaikščioja"? Bambuko grindys yra stabilios plėtimuisi ir susitraukimui nuo perteklinės ar nepakankamos drėgmės. Tačiau gera praktika rodo, kad plėtimosi tarpas (ne mažiau kaip 10mm) vis dėlto yra reikalingas.
12. Ar apdoroto pluošto bambukinės grindys tinkamos grindiniam šildymui? Tinkamos dėl savo itin aukšto šilumos laidumo. Rekomenduotina santykinę oro drėgmę palaikyti tarp 40-60%. Jeigu santykinis oro drėgnumas mažesnis, rekomenduojame naudoti oro drėkintuvus. Esant įjungtam šildymui, kaip ir visų medinių grindų, bambuko grindų paviršiaus temperatūra neturi viršyti 27 °C.
13. Ar galima bambuko grindis montuoti virtuvėje? Taip, visos mūsų bambuko grindų dangos yra labai universalios ir gali būti montuojamos virtuvėje. Bambuko grindų danga yra labai stabili ir ilgaamžė, todėl yra atspari nedideliems temperatūros ir drėgnumo svyravimams, kurie yra tikėtini tokioje patalpoje kaip virtuvė.
14. Ką reiškia „ilgaamžiškumas" ir „stabilumas"? Ilgaamžiškumas nurodo faktinį medienos kietumą ir atsparumą įlenkimams ir įbrėžimams. Bambukas pasižymi tokiu pat kietumu, kaip ir kietasis klevas, kuri yra standartinis palyginamasis etalonas grindų pramonėje. Stabilumas susijęs su natūraliu plėtimusi ir susitraukimu, esant skirtingoms klimatinėms sąlygoms. Bambukas yra 25proc. stabilesnis nei raudonasis ąžuolas.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti